درباره كانون

کانون "سرو " در سال 1386 به‌صورت غیر رسمی با همت خانم پیام خادم صبا و همراهی جمعی از پرسنل شرکت آب و فاضلاب ورامین، کار خود را آغاز کرد.

فعالیت اولیه‏‌ی کانون همکاری با دو مرکز "نگهداری از کودکان بی‏ سرپرست فیاض‏‌بخش" و "حمایت از کودکان معلول باهنر" بود و حق عضویت و کمک‌‏های موردی اعضا در این دو مرکز هزینه می‏‏‌شد. با افزایش تعداد اعضا و گسترش حوزه‏‌ی فعالیت، این کانون به‌صورت مستقل به حمایت از کودکان بی‏‌سرپرست و نیازمند در سطح منطقه پرداخت و در سال 1392، پروانه تأسيس خود را از بهزیستی دريافت کرد و با شماره 313 و به نام "سرو امید آفتاب" به ثبت رسید.

باورمان این است که تحصیل یا حرفه‏‌آموزی، تنها مسیر گریز از چرخه‏‌ی فقر و بن‌بست ناکامی و تنها روزنی است که توان تغییر فردا را برای کودکانی که امروزی تلخ دارند، فراهم می‏‌سازد. در این راستا ایجاد بستر مناسب آموزش برای این کودکان ضروری به نظر می‏‌رسد.

کودکی که در انبوهی از پیامدهای تلخ ناشی از فقر مانند اعتیاد، بیماری، ناهنجاری‏‌های خانوادگی و مشکلات معیشتی دست و پا می‏‌زند چگونه می‏‌تواند اندیشه‏‌ی آرامی برای مطالعه و تحصیل داشته باشد. در این راستا در قالب طرح‌های مختلف، سعی در بهبود وضعیت زندگی کودکان، بسترسازی مناسب برای انگیزه‏‌ی تحصیل و استمرار آن در کودکان منطقه‏‌ی تحت‌پوشش خود داریم.

چشم‌انداز ما ایجاد بستری مناسب برای تغییر آینده‌‏ی کودکانی است که در کومه‏‌های گمنام و خاموش ورامین زندگی را به سیاهی و تلخی سپری می‏‌کنند؛ اما مانند همه‏‌ی کودکان این سرزمین آرزوهایی شیرین و شاد در سر دارند.

با همکاری در طرح‌ها و فعالیت‌های کانون ما را در این راه یاری کنید.

 مديران:

پیام صبا، شهرام فرضی، مرتضی فخاری، غلامرضا مرادی، معصومه نادری‌نسب، الهام صبا.

اعضای اصلی:

حمید چایچی‌مقدم، احمد تاجیک، رزیتا داوودی، امید صبا، علی رستگار، پیمان صبا، مرجان گلبهار پورعبداله. محبوبه کمالی‌سرشت. عباس قاسمی.

حاميان کانون:

- مدیر عامل، معاونین و پرسنل شرکت آبفای جنوب‌شرقی استان تهران از سال 84 تاکنون؛
- معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب از سال 86 تاکنون؛
- انجمن خیریه یاوران وابسته به شرکت داروسازی سیانس از سال 89 تاکنون؛
- آژانس املاک فرشته؛ آقای شهرام گرانمایه؛
- شرکت تتا؛ آقای حمید چایچی‌مقدم؛
- مؤسسه گردشگری سروش وارنا؛ آقای اکبر سلطانیان؛
- باشگاه مشتریان نشرچشمه.


تماس با كانون:

آدرس: ورامین، دانشسرا، روبروی سپاه، خیابان تختی، بن‌بست صاحب‌الزمان، پلاک 62، كانون سرو اميد آفتاب
تلفن: 36284859-021
تلفن همراه: 2920231-0919
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

رابطین کانون: 
ورامین:
- معصومه نادری‌نسب: خیابان مجتمع ادارات، خیابان دولت، شرکت آب و فاضلاب جنوب‌شرقی استان تهران، دفتر برنامه‌ریزی
- احمد تاجیک: خیابان مجتمع ادارات، خیابان دولت، شرکت آب و فاضلاب جنوب‌شرقی استان تهران

تهران:
-  الهام خادم صبا: خیابان سپهبد قرنی، نرسیده به پل کریمخان. روبروی بیمه البرز. پلاک 73، تلفن: 88811727
- شهرام فرضی: خیابان سپهبد قرنی، خیابان کلانتری، پلاک 7، شرکت مهندسی و توسعه نفت
- علی رستگار: خیابان كريمخان، نبش میرزای شیرازی، نشر چشمه، تلفن: 09125809845
- پیام صبا: نیاوران، خیابان پور ابتهاج، کوچه نصیر آبادی، شرکت آب و فاضلاب منطقه یک

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color