چهارشنبه, 04 تیر 1399 ساعت 00:00

فعالیت تخصصی مددکاری اجتماعی

 فعالیت تخصصی مددکاری اجتماعی در کانون سرو ‌

 از ابتدای اردیبهشت‌ماه ۹۹، بخش مددکاری اجتماعی کانون به‌صورتِ تخصصی‌تر فعالیت خود را ادامه داده است.‌

امیدواریم با ادامه‌ی فعالیت تخصصی در این حوزه، شاهد برقراری ارتباط متقابلِ مؤثرتری بین کودکان و خانواده‌ی آن‌ها با کانون باشیم؛ ارتباطی که در نهایت زمینه‌سازِ ارتقای کیفی سطحِ زندگی کودکان سرو و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی نظیرِ کارِ کودک، کودک همسری، بزهکاری و... شود.‌‌

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color