سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 00:00

پنجمین دوره‌ی طرح آموزش کانون

جشن کوچکی با حضور بچه‌ها، بهانه‌ای برای شروع رسمی پنجمین دوره‌ی طرح آموزش کانون بود، اگرچه کلاس‌ها و حضور داوطلبان از نیمه‌ی دوم مهرماه آغاز شده بود. ‌

 اقدامات این طرح عبارتند از:

۱. حمایت‌های تحصیلی (ثبت‌نام، تهیه‌ی نوشت‌افزار و کیف و کفش، لباس فرم و تأمین بخشی از هزینه‌های سال تحصیلی)‌

۲. برگزاری کلاس‌های آموزشی در دو بخش:‌‌

الف. زنگ مدرسه (کلاس‌های کمک‌آموزشی)‌‌

ب. کارگاه‌های آموزشی: مهارت‌های زندگی و شناختی، خلاقیت، اثر هنری و نقاشی، کاردستی، کتاب‌خوانی و...

۳. پایش تحصیلی کودکان و ارتباط با مدارس

۴. برنامه‌ریزی برای آموزش‌های مورد نیاز بعد از پایان سال تحصیلی (با توجه به نتایج کارنامه‌ها و نیازسنجی داخلی)

 ۵سال از شروع این هم‌آوایی می‌گذرد، در این مسیر قدردانیم از زحمات خانم خسور (بنیان‌گذار طرح آموزش)، خانم کیانا حسینی (مدیر آموزش کانون)، و داوطلبان و همراهان عزیز؛ خانم‌ها: مینا بختیاری، آیدا علیزاده، صبا مولوی، آسمانه شیخی، نرگس حسین‌پور، الهه حبیب‌زاده، هانیه حسینی‌نیا، زهره فلسفی، نسترن سلیمانی، نیره مهاجر، مریم پیرچراغعلی، الهام نوروزی، آقای محی‌الدین مولایی و... ‌

 

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color