جمعه, 13 ارديبهشت 1398 ساعت 21:57

ادامه‌ی دور اولِ بازدیدهای مجدد از کودکانِ تحت‌پوشش «کانون سرو» و خانواده‌های آن‌ها

 

 

«مرحله‌ی جدید بازدیدها» که از نیمه‌ی دوم سالِ گذشته آغاز شده بود در اردیبهشت‌ماه سالِ جاری ادامه یافت.

 با استفاده از نتایج این مشاهدات، طبقه‌بندی دقیق‌تر و به‌روزتری نسبت به بازدیدهای پیشین، از نیازهای مددجویان خواهیم داشت.

پس از اتمامِ این دوره، سطح کیفیِ زندگی و میزان بهره‌مندی از «امکانات» تعیین می‌شود و «خانواده» با قرار گرفتن در بانک‌های تخصصی، تحت‌پوشش خدمات و سرویس‌های «کانون سرو» یا سمن‌ها و مؤسسه‌های همکار، قرار خواهد گرفت. 

 پیش‌بینی می‌کنیم پس از رسیدن به انتهای «فاز نخست این دوره» با به‌روزرسانی «بانک‌های اطلاعاتی جامع» نظیر:

بانک پایش سلامت

بانک اطلاعات هویتی

بانک تحصیلی و آموزشی

بانک اشتغال و پیشینه‌ی شغلی

بانک حمایت‌های مددکارانه

بانک‌ آسیب‌های اجتماعی

 و... 

 بتوانیم میزانِ خدماتی را که تاکنون ارائه شده است اندازه‌گیری کنیم و در ادامه با رفع نواقص و انجام اقداماتِ هدفمند، گام‌های مفیدتری نسبت به قبل برداریم.

 

 

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color