چهارشنبه, 26 دی 1397 ساعت 00:00

دور جدید بازدید از کودکان تحت‌پوشش «کانون سرو» و خانواده‌های آن‌ها

 

از ماه گذشته، دوره‌ی جدیدِ بازدیدها آغاز شد که شامل بازدیدهای دوره‌ای از کودکانِ قبلی و بازدیدهای جدید از افراد تازه معرفی‌شده به «کانون سرو» می‌شود.

در «فاز اول» شناسایی و طبقه‌بندی نیازها و سرویس‌های موردنیاز صورت می‌گیرد و در «فاز دوم» که از سال آینده آغاز خواهد شد به بررسی و اندازه‌گیریِ میزانِ پیشرفت در «فاز اول» و تغییرات موردنیاز می‌پردازیم.

در مراجعات اولیه، پس از کسب آگاهیِ جامع از وضعیت «خانواده» مشکلات پیشِ روی کودکان و مسائل مرتبط با سایر وابستگان که تأثیر مستقیم بر کیفیت زندگیِ کودک دارد، موردبررسی قرار می‌گیرد. در ادامه، نیازهای کودک به تفکیک  اقتصادی، آموزشی، بهداشتی و فرهنگی دسته‌بندی می‌شود و با استفاده از این اطلاعات، سرویس‌های مورد‌نیاز در برنامه‌ی کاری قرار خواهد گرفت.

امیدواریم با کمک و همراهی حامیان عزیز کانون گامی مثبت در جهت ایجاد بستر پیشرفت و پویایی برای این کودکان برداریم.

 

 

 

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color