شنبه, 10 آذر 1397 ساعت 14:00

برگزاری کارگاه آشنایی با ایدز و بیماری‌های عفونی

 

در پنجم آذرماه ۹۷ به مناسبت روز جهانی ایدز «کارگاه شناخت ایدز و بیماری‌های عفونی» توسط کانون سرو امید آفتاب در سالنِ بهزیستیِ شهرستان ورامین برگزار شد.

 این کارگاه با هدف ایجاد شناخت درباره‌ی بیماری ایدز که تهدیدی مهم برای بهداشت و سلامتِ جامعه‌ی انسانی محسوب می‌شود، برگزار شد.

⁦ در این کارگاه، ما و مددجویانمان با ایدز، راه‌های پیشگیری آن، شرایط کنترل و عدم انتقال، درمانِ نگهدارنده‌ی دارویی، مراکز تست و آزمایشگاهی، اصول زندگی سالم توأم با این بیماری، نیاز به وجود زیرساخت‌های امن اجتماعی، بهداشتی و شخصیتی، انواع هپاتیت‌های B و C و روش‌های درمانِ قطعیِ آن‌ها آشنا شدیم.

 مدرس این کارگاه اعلام کرد: «در هفته‌ی جهانی ایدز که از ۱۲ آذرماه شروع خواهد شد، اتوبوس‌هایی با نام پایگاه‌های مشاوره‌ی سیار برای آشنایی با ایدز در منطقه‌ی ورامین و بسیاری از شهرهای کشور استقرار خواهند یافت و شهروندان می‌توانند برای آموزش، مشاوره و اطلاعات به این اتوبوس‌ها مراجعه کنند.»

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color