شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 11:43

برگزاری کارگاه «تعامل با کودک»

 

 

 هم‌زمان با کلید خوردن طرح زنگ مدرسه، اولین کارگاه «تعامل با کودک» درباره‌ی ارتباط مؤثر با کودکان برای داوطلبان در مهرماه ۹۷ برگزار شد.

 در بخش اول کارگاه با «تعریف کودک»، «بررسی سیر تاریخی مفهوم کودکی»، «آشنایی با حقوق کودک»، «معانی و جنبه‌های کودک‌آزاری» و «نگرش‌های معمول به کودکان» آشنا شدیم. در بخش دوم درباره‌ی سیاست‌گذاری‌های کانون سرو در حوزه‌ی کودک و نحوه‌ی رفتار مربیان به هنگام تدریس صحبت کردیم و به پرسش‌های داوطلبان درباره‌ی فعالیت‌های آموزشی و مددکاری کانون پاسخ دادیم.

 امیدواریم با همکاری و همراهی نیروهای تازه‌نفس و باانگیزه‌ای که به خانواده‌‌ی «کانون سرو» پیوسته‌اند، قدم‌های مؤثرتری درزمینه‌ی آموزش کودکان و ارتقای سطح علمی آن‌ها برداریم.

 در پایان از زحمات خانم‌ها «کیانا حسینی» و «صبا مولوی» که در پویایی کودکان مجموعه‌ی «کانون سرو» یار و یاور ما هستند و برگزاری این کارگاه را به‌عهده داشتند، قدردانی می‌کنیم.

 

 

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color