جمعه, 20 مهر 1397 ساعت 12:02

رفع مشکل مسکن چهار خانواده‌ی تحت‌پوشش کانون با حمایت بنیاد «ضامن آهو»

 

 چهار خانواده از مددجویان «کانون سرو» پس‌از افزایش قیمت‌های اجاره و ودیعه‌ی مسکن، توان پرداخت هزینه‌ی بیشتری را نداشتند، در آستانه‌ی از دست دادن سرپناه خود قرار گرفتند و بنیاد «ضامن آهو» با تأمین مبلغ موردنیاز مشکل‌ این خانواده‌ها را رفع کرد. این خانواده‌ها هریک زندگی پرفرازونشیبی داشتند و مشکل اخیر، نگرانی و اضطراب زیادی را به‌ویژه برای کودکان آن‌ها در ابتدای سال تحصیلی ایجاد کرد.

 یکی از آن‌ها مادربزرگی بیمار و تنها بود که سرپرستی نوه‌ی ۶ ساله‌اش(مبتلا به بیماری ایدز است) را بر‌عهده دارد و درمان و شرایط ویژه‌ی نگهداری از او فشار مالی بسیاری برای مادربزرگ ایجاد می‌کرد.

 در خانواده‌ی دوم، پدر دارای سرطان پیشرفته‌ی کبد و ازکارافتاده است و مادر علاوه‌بر کار کردن و تأمین هزینه‌های خانواده، مسئولیت پرستاری از پدر بیمار را برعهده دارد. دختر و پسر دبستانی‌ این خانواده به‌خوبی از عهده‌ی مسئولیت مدرسه و تکالیف آن برمی‌آیند و کمک‌حال پدر و مادر هستند.

 خانواده‌ی سوم، مهاجران افغانستانی هستند؛ پدر بیمار و ازکارافتاده است و تأمین هزینه‌های درمانی و پنج فرزند محصلِ کم‌بینا با مادر است.

 خانواده‌ی چهارم، زنی است که پرستار همسر بیمار و ازکارافتاده (شکستگی کمر و نابینایی)، نان‌آور خانواده و مادر دو دختر کوچک است.

 مشکل این چهار خانواده‌ها با چهار میلیون اهدایی بنیاد «ضامن آهو» و پیگیری‌های متعدد و رایزنی‌های بسیار همکاران «کانون سرو» رفع شد و قراردادشان برای یک سال دیگر تمدید شد.

در پایان ماجرا، ما ماندیم و حیرت از تفکر دلالیستیِ صاحب‌خانه‌هایی که شاید این خانه‌‌های کوچک در حاشیه‌ی ورامین، یکی از پرت‌افتاده‌ترین املاکشان باشد اما حاضرند خانواده‌ای با این حجم از مشکلات، بی‌سرپناه و آواره شود اما از منافع تورم و گرانی‌های اخیر جا نمانند.

سپاسگزاریم از بنیاد محترم «ضامن آهو» که پیوسته در راه‌حل مشکلات مددجویان پیش‌قدم است. 

 

 

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color