پنج شنبه, 05 مهر 1397 ساعت 10:23

گزارشی از طرح پیشواز مهر ۹۷

 

خط بکش از مدرسه تا آرزو
این تمام فکر فردای من است

در خرداد ۹۷ مرحله‌ی نخست فراخوان طرح «پیشواز مهر ۹۷» را با بیم و امید اعلام کردیم و در شهریورماه باوجود کمبود بودجه، کاهش کمک‌های نقدی، چالش‌های عظیم پیشِ‌رو و شمارش معکوس مهر، دل‌خوش به حمایت‌های لحظه‌ی آخری شما، مرحله‌ی نهایی این طرح را کلید زدیم.

زنگ مهر نواخته شد و شما باز هم مهر کودکان سرو را با «مهر» نقاشی کردید. تجربه‌ی گرمای حضورتان با ما سخن گفت و در جزرومد نابسامانی‌های اقتصادی، شما همراهان سرو استوار ماندید.

در طرح «پیشواز مهر ۹۷» امسال، تاکنون مبلغ ۳۳۷ میلیون ریال برای ۱۱۸ دانش‌آموز هزینه کرده‌ایم که از این رقم ۱۲۸ میلیون ریال بابت توشه‌ی تحصیلی (کیف و نوشت‌افزار)، ۶۱ میلیون ریال بابت خرید کفش و ۱۴۸ میلیون ریال نیز بابت ثبت‌نام، تهیه‌ی لباس فرم و خرید کتب درسی پرداخت شد.
توزیع کیف، بسته‌های نوشت‌افزار و تحویل کفش‌ها در دفتر کانون انجام شد و بچه‌ها با سلیقه‌ی خود از میان اقلام خریداری‌شده، انتخاب کردند.

شادیم و این شادی هدیه‌ی شما به ما و به کودکان سرو است که امسال نیز با غرور و سربلندی مهرشان را آغاز کردند، امید که سالی پربار و فردایی روشن در انتظارشان باشد.
در پایان، بر خود واجب می‌دانیم تا از کسانی که به ما در این مسیر یاری رسانده‌اند، صمیمانه سپاسگزاری کنیم:

- اعضای محترم «طرح باران» و سرکار خانم پورمند که با کمک‌های مستمر خود ۱۴ کودک را تحت‌پوشش دارند و هزینه‌های شروع سال تحصیلی آنان نیز از کمک‌های ماهانه این طرح پرداخت شد،

- آقای شهرام گرانمایه که همچون دفعات گذشته، بی‌دریغ به یاری‌مان آمدند و هزینه‌ی خرید تمامی کفش‌ها و بسته‌های نوشت‌افزاری را که باقی‌مانده بود تأمین کردند،

- بنیاد محترم ضامن آهو که همیشه حامی فعالیت‌های کانون هستند و مبلغ سه میلیون تومان برای خرید نوشت‌افزار اهدا کردند،

- عزیزانی که حامی کودکی مشخص هستند و برای شروع سال تحصیلی هزینه‌های موردنیاز کودک خود را تأمین کردند:
خانم‌ها: لیلا شریف ‌و مادر، افسانه محمودیان، نسرین محمودیان، مرجان مسعودی، رزیتا داودی، میترا شربیانی
آقایان: مهران حیدرخانی، پیمان صبا، فرهاد تفقدی، سید حامد انواری، عمادی

- دیگر دوستانی که با کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود ما را در تأمین نیازهای شروع سال تحصیلی کودکان یاری کردند:
خانم‌ها: نگین نیک‌اقبال، کیانا حسینی، فریبا تفقدی، لیلا شریف، نسیم قربانی، سحر بوذری، مهوش بوذری، منوچهری، لیلا نجاتی، نسرین درودیان، اعظم پرسته، سحر حراف، نوشین سهراب نیا، افسانه محمودیان، مرجان صفری، نسرین کریمیان، سوگند محمدیان
آقایان: علیرضا لطفی، ابوالحسن مولایی

- و دوستان پرمهری که مایل‌اند تا نامی از آن‌ها ذکر نشود یا اینکه نام‌شان را نمی‌دانستیم و حتی ممکن است در اثر قصور ما اسامی برخی از عزیزان از قلم‌ افتاده باشد اما نقش همدلی زیبای آن‌ها در یاد ما و زندگی کودکان سرو همیشه باقی است.

 

 

 

 

 

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color