سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 20:58

شادی برای «علیرضا» و «افسانه»

 

 

 پیرو اطلاعیه‌ی شماره ۲ اداره‌ی کل اتباع و مهاجرین وزارت کشور مبنی بر ثبت‌نام دانش‌آموزانِ فاقد مدارک و پیگیری مددکاران «کانون سرو»، اقدامات لازم درخصوص وضعیتِ کودکانِ مهاجر فاقد مدارک آغاز شد و «علیرضا» یکی از کودکانِ بازمانده از ادامه‌ی تحصیل، شناسایی و با همکاری مادر خانواده‌ علاوه‌بر ثبت‌نام و فراهم شدن امکان ورود به مدرسه، موفق به اخذ مدارک هویتی خود نیز شد.

  پیگیری‌‌های لازم از طریق وزرات کشور، فرمانداری، اداره‌ی آموزش و پرورشِ ورامین صورت گرفت. از طرف دیگر، سرپرستِ «علیرضا» به دفتر کفالت مهاجرین، پلیس مهاجرت ناجا و بیمارستانِ محل تولد او مراجعه کرد و برای تشکیل پرونده، احراز هویت و دریافت گواهیِ ولادتِ این کودک اقدام کرد. درنهایت، ثبت‌نام وی آخرین مراحل خود را طی می‌کند.

 «افسانه»، خواهر بزرگتر علیرضا، یکی‌دیگر از مددجویان کانون است که با وجود سن کم، حضور در محیطی تنش‌زا، ازدواج ناموفق و خودکشی همسر به روزمرگی و گوشه‌گیری دچار شده بود اما با خواست قلبی خود در مسیر بهبود شرایط زندگی قرار گرفت.

 «افسانه» اشتیاق داشت که به جریان زندگی بازگردد و ما برای تحقق این هدف در مرحله‌ی اول از او دعوت کردیم تا با شرکت در کارگاه‌های طرح آموزش استعدادش را برای حضور در بازار کار پیدا کند و این اتفاق خواسته‌ی قلبی «افسانه» بود. در مرحله‌ی دوم با طی‌شدن اقدامات احراز هویت و فرآیندی مشابه با «علیرضا» ثبت‌نام او نیز به جریان افتاد. اکنون شرایطِ اجتماعی جدید و شور و نشاط برای این فرزند کانون درحال شکل‌گیری است و ایشان نیز روزهای پایانی ثبت‌نام خود را سپری می‌کند.

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color