چهارشنبه, 06 تیر 1397 ساعت 14:48

تمدید کارت اقامت برای دو خانواده‌ی مهاجر افغانستانی

 

 

 در روزهای گذشته توانستیم با پیگیری و پرداخت هزینه‌های موردنیاز، کارت اقامت دو خانواده‌ی مهاجر را برای دوسال تمدید کنیم.

 یکی از این خانوداه‌ها مادری است که با سه فرزند خود به تنهایی زندگی می‌کند و پدر این خانواده، سال‌ها پیش به افغانستان بازگشته است. خانواده‌ی دیگر هم دارای ۶ فرزند است که پدر این خانواده، کلیه‌هایش را از دست داده و دیگر توانِ کار کردن ندارد. از طرف دیگر، مادر این خانواد هم از کم‌بینایی شدید رنج می‌برد. با این اوصاف، دختر و پسر بزرگ خانواده مسئولیت امرار معاش خانواده را بر عهده گرفته‌اند؛ چراکه ۴ فرزند دیگر این خانواده به مدرسه می‌روند.

 امیدواریم که با همراهی دوستان همیشگی کانون سرو بتوانیم به این خانواده‌ها که همچنان درگیر مشکلات بسیاری هستند، توجه بیشتری داشته باشیم.

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color