یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 14:03

کارآفرینیِ خانگی برای یک خانواده‌‌ی مهاجر

 

پدر یک خانواده‌‌‌‌‌ی افغانستانی از بیماری حاد کلیوی رنج می‌بَرد و کلیه خود را هم از دست داده‌است و دیگر قادر به کارکردن نیست. از طرف دیگر، مادر و پنج فرزند این خانواده نیز با مشکل کم‌بینایی شدید مواجه هستند. ما برای اعضای این خانواده عینک تهیه کرده‌ایم و  مقدمات عمل چشم یکی از دختران این خانواده را هم فراهم کرده‌ایم.

متأسفانه هیچ یک از اعضای خانواده‌ی مذکور قادر به «کار کردن» نیست و این خانواده‌ی مهاجر از نظر معیشتی در شرایط بسیار بدی قرار دارد، تمامی قبوض خانه هم عقب افتاده است.


ما پیشنهاد دادیم که مادر و دخترِ بزرگ خانواده در منزل شروع به تهیه مربا و ترشی کنند تا ما این ترشی‌ها و مرباهای خانگی را از آنها خریداری کنیم. درحال حاضر، تعدادی از سفارش‌ها آماده شده است.

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color