شنبه, 29 ارديبهشت 1397 ساعت 13:27

در انتظار جدایی پدر و مادر

 

 

در روزهای گذشته پیگیری‌های ما برای یکی دیگر از خانواده‌های تحت پوشش تا حدودی به ثمر رسید. پدر این خانواده‌ مدت‌ها بود شرایط زندگی را برای سایر اعضای خانواده سخت کرده بود. این فرد مبتلا به اعتیاد و دچار مشکلات روانی بود و این مسئله موجب اعمال خشونت‌های زیاد در محیط خانواده می‌شد. تا جایی که در گذشته، یکی از فرزندانِ خود را از محل سکونتشان که اتاقکی اجاره‌ای در یک پشت بام بود، به پایین پرت کرد و از همان زمان کودک دچار مشکل ذهنی شده‌است. علاوه بر آن، دو کودکِ دیگر این خانواده مشکلاتی از قبیل سوءتغذیه، کم خونی، مشکلات رفتاری و... دارند که با کمک‌های ماهانه حامی مهربانشان مراحل درمان آن‌ها را پیگیری می‌کنیم.

سال گذشته، این پدر به دلیل مسائل مالی به زندان افتاد و از آنجایی که او سرمنشا بسیاری از مشکلات خانواده بود، به دنبال فراهم کردن مقدمات طلاق این زوج هستیم اما با توجه به رفتارهای خشن و تهدیدهای پدر به آزار و اذیت و  کشتن همسر یا فرزندان، مادر دچار فشار روانی بود و حاضر به ارائه درخواست طلاق نبود.

اما سرانجام با حمایت‌های مادی و معنوی، مشاوره‌های مستمر و ایجاد اعتماد متقابل توانستیم این مادر را راضی به جدایی کنیم و در تمام مراحل قانونی و دادگاه نیز او را همراهی کردیم. نوبت سوم دادگاه طلاق این خانواده در ۲۵ مرداد تشکیل می‌شود.

با این اوصاف، منتظر نتیجه دادگاهِ پیش رو هستیم تا بتوانیم شرایط بهتری را برای این مادر و کودکانش فراهم کنیم.

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color