یکشنبه, 05 آذر 1396 ساعت 13:33

سرگذشت‌ها

 

 

۵. دراز می‌کشم روی مبل و انواع شعارهای نارنجی منع خشونت علیه زنان  در اینستاگرام و تلگرام جلوی چشمم رژه می‌روند.

۴. در آخرین تماس تلفنی با مادر شوهر مریم باز حرف‌ها و خواهش‌هایم را تکرار می‌کنم.

۳. به بچه‌ها (همکارها) که تا ساعت ۹شب در دفتر کانون مانده‌اند و مریم بیست و دو ساله را که می‌ترسد به خانه و پیش شوهر عصبانی‌اش برگردد را پناه‌ داده‌اند، آخرین سفارش‌ها را در مورد نحوه برگرداندن مریم به خانه می‌کنم.

۲. مریم ساعت سه بعد از ظهر به دفتر کانون می‌رسد بعد از چهار روز که زندگی و دو دختر خردسالش را گذاشته و جان به لب شده از کتک‌ها و آزارهای شوهر معتادش، به شمال گریخته بود اما نتوانسته بود راهی برای ماندن پیدا کند، برگشته و به کانون پناه آورده بود.

۱. در طول روز با اورژانس اجتماعی ورامین، اورژانس اجتماعی تهران، بهزیستی تهران، خانه امن زنان یافت‌آباد، مددکار بخش زنان بهزیستی و .... صحبت می‌کنم‌ اما نتیجه‌ای نمی‌گیرم. خانه امن زنان یافت آباد فقط برای زنان بدون شوهر است و زنان همسردار فقط در صورت تایید رسمی نیروی انتظامی و انجام تحقیقات میدانی قابل پذیرش هستند آن هم نهایتن به مدت یک یا دو هفته... که برای مریم هیچ ‌کدام از این راه‌ها امکان‌پذیر نیست. 

صفر. از ۱۳ سالگی او را می‌شناسم، همان وقت که با خواهر و پدرش در بیابان‌های شریف‌آباد زندگی می‌کردند و پدرش نگهبان چاه کشاورزی بود. فردای روزی که در اثر حمله سگ‌های وحشی بیابان دچار لکنت زبان شده بود اولین بار دیدمش. لکنت زبانی که هرگز خوب نشد. مادرش سال‌ها قبل در اثر ایست قلبی مرده بود و پدرش هم دو سال بعد از سرطان حنجره مرد. بعد از آن با خاله‌شان که تنها فامیلی بود که داشتند زندگی می‌کردند. تمام هزینه‌هایشان را می‌دادیم تا فقط ازشان نگهداری کنند. دو سال بعد از دست آزارهای جنسی شوهرخاله و کتک‌های خاله هر دو خواهر جداگانه با پسری فرار کردند. خواهر کوچکتر را هیچوقت نفهمیدیم چه شد و کجا رفت اما مریم با همان پسر معتاد که به جرم سوزاندن همسر اولش تحت تعقیب بود و در گاوداری زندگی‌می‌کرد ازدواج کرد و هفت سال زندگی جهنمی‌‌اش را تحمل کرد.

۶. راستی... یادم باشه امشب یکی از این پیغام‌های گوگولی تاثیرگذار منع خشونت خانگی علیه زنان را برای تلگرام شوهر مریم بفرستم تا بفهمه امروز چه روزیه و از کشتن مریم صرف نظر کنه.

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color