یکشنبه, 21 آبان 1396 ساعت 12:59

سرگذشت‌هاوقتی اولین بار تابستان سال ۹۱ در خانه‌ای که وسط بیابان‌های جاده پیشوا بود فریبا و فرزانه ی کوچک را دیدیم که به همراه مادربزرگ و دو دایی مبتلا به اعتیادشان زندگی می‌کردند، آن‌قدر از تنهایی جان به لب بودند که با دیدن ما دفترهای مشقشان را آوردند و نشانمان دادند و تمام اتفاقات مدرسه را در همان مدت کوتاه برایمان تعریف کردند.

پدر و مادرشان،  هردو به جرم اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در زندان و محکوم به حبس ابد بودند.

بیشتر از ۵ سال از آن زمان می‌گذرد. بچه‌ها مشکلات زیادی از سر گذراندند. از افسردگی گرفته تا وسواس و دردهای هیستریک که دختر کوچکتر را مبتلا کرده‌بود تا عمل غده سر و عارضه کم بیناییِ خواهر بزرگتر و....

 فریبا و فرزانه این سال‌ها تحت حمایت کانون و عضو ثابت  کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی ما بودند و از نظر درسی و آموزشی رشد خوبی داشتند.

اکنون مادر حدود ده ماهی است که آزاد شده و اعتیادش را هم ترک کرده است.  به دلیل نداشتن سر پناه مناسب و شرایط دشوار زندگی با برادرهای معتاد، انجمن یاوران  خانه‌ای برای مادر و فرزندان تهیه و اجاره آن را تقبل کردند. بچه‌ها را که امسال هنوز برای رفتن به مدرسه ثبت‌نام نکرده بودند، با مشکلات فراوان ثبت نام کردیم و کمی اوضاع به سامان شد.

مادر از نظر روحی آسیب دیده و ضعیف است، خودش به تازگی بر غول اعتیاد غلبه کرده و سال‌ها زندگی در زندان توان جسمی و روحی‌اش را گرفته‌است. قصد دارد زندگی خوبی برای دخترانش فراهم کند و زخم‌های گذشته کودکانش را ترمیم کند اما امکانش را ندارد زیرا خودش در شرایطی است که نیاز به حمایت های عاطفی، اجتماعی و روانی عمیق دارد.

با کمک حامیان دلسوز این خانواده، در تلاش هستیم علاوه بر حمایت مادی، عاطفی و آموزشی خانواده، با ایجاد کار در منزل (تهیه مواد اولیه غدایی برای فروش)  تا رسیدن به توانمندی مالی و توانایی روحی کامل این مادر برای سرپرستی فرزندانش در کنارش باشیم.

از انجمن محترم یاوران و حامیان دلسوز این خانواده که در این مسیر همراهمان هستند صمیمانه سپاسگزاریم. به ویژه جناب آقای دفتری و سرکار خانم‌ها داودی، فرهنگ‌مهر و غیایی عزیزمعرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color