دوشنبه, 06 شهریور 1396 ساعت 13:41

گزارش طرح تابستانۀ آموزش کانون سرو- بخش نخست

کانون سرو امسال نیز هم‌چون سال گذشته، طرح تابستانۀ آموزش را برای کودکان و نوجوانان تحت پوشش اجرا کرد.

در این طرح که از اواسط خرداد آغاز شده و هم‌چنان ادامه دارد، 22 کودک به‌صورت ثابت و 10 کودک به‌صورت مقطعی حضور دارند.

کلاس‌های این دوره در قالب دو دستۀ "درسی" و "فوق برنامه/ مهارتی" برای دو گروه سنی کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی شده‌است.

در گروه درسی، کلاس‌های "تقویتی و جبرانی" و در گروه فوق برنامه/ مهارتی، کارگاه "مهارت‌های فردی و اجتماعی" و کلاس "هنرهای تجسمی" برگزار می‌شود.

بخش نخست: کلاس‌های تقویتی و جبرانی

اولین و مهم‌ترین هدف طرح آموزش کانون سرو بازگشت به تحصیلِ کودکان بازمانده از تحصیل، پیش‌گیری از ترک تحصیل کودکان و ارتقای سطح درسی آن‌ها در مدرسه و ادامۀ تحصیل و کسب مراتب بالای تحصیلی است و درست به همین دلیل کلاس‌های درسی، جایگاه مهمی در برنامه‌های آموزشی کانون دارد. در طرح آموزش تابستان 96، 30 کودک حضور دارند که تقریباً همه آن‌ها در آغاز طرح مشکلات بسیاری داشته و اکثر آن‌ها در پایه‌های پایین با مردودی مواجه شده بودند.

دو نفر از آن‌ها نیز به دلایلی مثل ابتلا به اعتیاد یا اجبار در کار کردن، از تحصیل بازمانده بودند. خوش‌بختانه موانع تحصیل و ضعف‌های آموزشی این کودکان تا حد قابل قبولی برطرف شد و این افراد امسال نتایج خوبی کسب کردند و‌ جز سه نفر که با مشکلات خانوادگی خاصی مواجه بودند، مابقی با نمرات خیلی خوب و خوب به پایه‌های بالاتر رسیدند.

امیدواریم با پی‌گیری وضعیت خانوادگی و درسی این سه کودک آنها هم بتوانند در امتحانات شهریور با موفقیت به پایه بالاتر راه یابند.

کلاس‌های درسی این دوره به شکل یک تا سه نفره، خصوصی و نیمه‌خصوصی، برای کودکان دارای ضعف تحصیلی یا کسانی که باید در امتحان‌های شهریور شرکت کنند، برگزار می‌شود.

در این کلاس‌ها کودکان و نوجوانان با همراهی چهار مربی در کلاس‌های ریاضی، فارسیِ خوانداری و نوشتاری، علوم و دروس عمومی شرکت می‌کنند تا عده‌ای برای امتحان‌های شهریور و عده‌ای برای حضور در کلاس‌های سال تحصیلی جدید آماده شوند.

از نکات قابل توجه این دوره، همکاری نوجوانان طرح آموزش دبیرستانی‌ها با طرح است. دو نفر از این نوجوانان پس از آموزش‌های مقدماتی با شور و اشتیاق تحسین‌برانگیز به‌عنوان مربی درس‌های مقطع دبستان با ما همراه شده‌اند و مشغول آموزش به کودکان دبستانی هستند.

از سرکار خانم فلسفی داوطلب خوب و باانگیزه کانون برای کمک‌های بی‌دریغشان در اجرای کلاس‌های درسی سپاس‌گزاریم.

 

photo 

photo

photo

photo

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color