دوشنبه, 30 مرداد 1396 ساعت 15:59

سومین هفته از بازدیدهای دوره‌ای میدانی مددجویان انجام شد

طبق روال چند سال گذشته، هر 6 ماه، بازدیدی میدانی از محل سکونت و وضعیت زندگی مددجویان تحت پوشش انجام می‌گیرد تا علاوه بر ارزیابی دوباره از موقعیت و وضعیت معیشتی این عزیزان، درک بهتری از مشکلات زندگی و شناخت واقعی‌تری نسبت به موقعیت آنان داشته باشیم.

نتایج این بازدیدها که توسط گروهی از همکاران بخش مددکاری انجام می‌گیرد در جلساتی مورد ارزیابی قرار گرفته و در مورد وضعیت تک‌تک کودکان و سرپرستان آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد. تصمیم‌گیری نهایی با هم‌فکری اعضای کانون و مددجوی مربوطه، مشارکتی انجام خواهد شد.

خوش‌بختانه هر بار در این بازدیدها، خانواده‌هایی که طی حمایت‌های مستمر و روند توانمندسازی، استقلال و ثبات مالی پیدا کرده‌اند در سه مرحله به تدریج تغییر وضعیت می‌دهند؛ یعنی از وضعیت "تحت پوشش" به "حمایتی" و سپس به "مراقبتی" تبدیل می‌شوند.

در وضعیت "تحت پوشش"، تأمین هزینه‌های درمانی و تحصیلی کودک، تأمین لوازم ضروری زندگی، حضور مداخله‌گرانه و رفع مشکلات حاد و شرایط نابهنجارِ آسیب‌زا برای کودک، رفع موانع تحصیل کودک، حضور کودک در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی کانون، کمک در تأمین مواد غذاییِ مصرفیِ خانواده و ایجاد بستر برای توانمندسازی و اشتغال سرپرست خانواده به‌عهده کانون است.

در وضعیت "حمایتی"، تأمین هزینه‌های تحصیلی و یا درمانی کودک و حضور در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی کانون و پایش وضعیت روانی، تحصیلی و زندگی کودک برعهده کانون است.

در وضعیت "مراقبتی"، رصد کردن و کنترل وضعیت تحصیلی، روانی و معیشتی کودک در حوزه مسئولیت کانون است.

 

photo photo

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color