جمعه, 10 ارديبهشت 1395 ساعت 08:56

یاریگر ما در طرح "آموزش" باشید

در کانون سرو امید آفتاب طرح "آموزش"، حمایت و بازگشت به تحصیل کودکان در شرایط بحران را از یک سال پیش دنبال می کنیم و تاکنون حدود 30 کودک تحت پوشش کانون، در طرح حضور داشته اند.

متأسفانه به دلیل اینکه قبل از عید مجبور شدیم دفتر کانون را واگذار کنیم و مدتی طول کشید تا به جای جدیدی نقل مکان کنیم، برگزاری کلاس ها دچار وقفه ای دو، سه ماهه شد. 

در حال حاضر خانه جدید کانون آماده شده و تا امتحانات بچه ها هم زمان زیادی نداریم و متأسفانه تعداد زیادی از بچه ها به خاطر وقفه در کلاس ها دچار ضعف درسی شدید شده اند.

 به این دلایل تصمیم گرفتیم یک اردوی سه هفته ای برگزار کنیم و در روزهای فرد (یکشنبه. سه شنبه و پنج شنبه) از ۱۱ اردیبهشت  تا پایان ماه (پایان امتحانات) کلاس های فشرده ای برای آمادگی و رفع اشکال تشکیل دهیم تا کودکان تحت پوشش با آرامش و آمادگی بیشتری در امتحانات شرکت کنند.

از این رو به داوطلبانی احتیاج داریم که هر کدام حتی شده در یکی از این روزها با ما همراه باشند و در آموزش بچه ها ما را کمک کنند.

1- کودکان تحت پوشش، دانش آموزان پایه اول تا پنجم ابتدایی هستند.

2- برای تدریس و رفع اشکال به تخصص خاصی نیاز ندارید؛ در واقع اساس کار ما راهنمایی بچه ها در حد توان است تا درس ها را بهتر یاد بگیرند ولی اگر کسی در زمینه خاصی یا کار با کودکان تخصص داشته باشد، استقبال می کنیم.

3- محل کانون در ورامین است و برای اینکه رفت و آمد راحت باشد از ایستگاه مترو شهرری به کانون و برعکس، سرویس درنظر گرفته ایم.

4- کلاس ها از ساعت 10 صبح تا 5 عصر برگزار می شود و بهتر است داوطلبان تمام روز را در کنار ما باشند. 

5- برای داوطلبان کتاب های درسی، نمونه سوال، تمرین و جزوه پاسخ ها، کتاب و بقیه کتاب های لازم، پیک یا ایمیل می شود و مسئول گروه آموزش هم در طول روز در دفتر خواهد بود. 

6- برای داوطلبان یک فرم مشخصات و یک مرام نامه کوتاه برای مطالعه، ایمیل می شود یا در روز کلاس در اختیارشان قرار داده خواهد شد.

با سپاس، بهار خسور، مسئول طرح آموزش کانون سرو امید آفتاب

 

در صورت تمایل به همکاری در این طرح، با تماس بگیرید:

بهار خُسور (۰۹۳۶۷۱۰۴۲۰۸)

https://t.me/BaharKhosour

 

پیام صبا (۰۹۱۲۲۰۳۳۲۰۴)

https://t.me/Payamsaba95

دستان یاریگر شما را به گرمی می‌فشاریم.

 

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color