یکشنبه, 04 بهمن 1394 ساعت 09:22

عملکرد طرح "باران" در دی ماه ۹۴

بخش اول: 16 کودک تحت‌پوشش

- کمک‌هزینه درمان و بستری شدن در بیمارستان و سرویس سمعک و شکستگی پا برای چهار کودک تحت‌پوشش

- کمک‌هزینه آموزشی و کمک به خانواده جهت ایجاد شرایط مناسبِ تحصیلِ هفت کودک تحت‌پوشش

- هزینه گفتاردرمانی و انجام مشاوره روان‌درمانی جهت بازگشت به تحصیلِ یک کودک تحت‌پوشش

- هزینه رفت و آمد مدرس خصوصی و ثبت‌نام در کلاس‌های تقویتی یک کودک در آستانه ترک تحصیل

- هزینه پیگیری و تهیه شناسنامه برای دو کودک فاقد شناسنامه

- هزینه مقدمه‌سازی برای بازگشت به تحصیل و جلب رضایت مادر یک کودک.

 همچنین تاکنون 6 کودک از 16 کودک طرح "فردای روشن"  تحت‌پوشش بیمه "مان" قرار گرفته‌اند و پرونده بقیه بچه‌ها جهت رفع نواقص در حال تکمیل است. همچنین در این ماه به خانواده 9 کودک از 16 کودک تحت‌پوشش، ارزاق تحویل داده شد.

 با توجه به سقف 150هزار تومان برای هر کودک، بقیه کودکان به دلیل داشتن هزینه‌‌های بالا در موارد دیگر، متأسفانه بودجه‌ای برای خرید ارزاق نداشتند.

 بخش دوم- کارآفرینی و توانمندسازی سرپرستان کودک

در این ماه و با مبلغ اختصاصی این بخش، مادر سه کودک دانش‌آموز، بافتن قالی را آموزش دید و در حال خرید یک دار قالی مناسب برای او هستیم تا ان‌شاءالله بافتن قالی، کمکی به توانمند شدن و استقلال خانواده باشد.

 جزئیات هزینه‌کرد هر بخش، به تفکیک، قابل ارائه است و دوستانی که تمایل دارند اطلاعات بیشتری داشته باشند می‌توانند با خانم "صبا" و یا خانم "پورمند" تماس بگیرند.

 

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color