سه شنبه, 29 دی 1394 ساعت 16:22

مرحله آخر تحویل موادغذایی کودکان تحت‌پوشش کانون انجام شد

مرحله آخر تحویل موادغذایی کودکان تحت‌پوشش کانون انجام شد. در این نوبت کودکان تحت حمایت طرح "باران" و برخی دیگر از کودکان تحت حمایت خیرین، جداگانه ارزاق خود را تحویل گرفتند.

به اضافه مرغ‌های شرکت "سبزدشت" که توسط یکی از حامیان محترم به کانون تحویل داده شده بود، موادغذایی دیگر و بخشی از مایحتاج خانواده‌ها نیز خریداری و توزیع شد.

با سپاس فراوان از خانم "رشیدالاسلام"- از همکاران محترم آبفای استان- بابت زحمت اهداء و هماهنگی‌های تحویل مرغ‌ها به کانون.

لازم به توضیح است که خرید و توزیع ارزاق، الزاماً در اواخر هر ماه انجام می‌گیرد. ما برای حمایت از هر کودک در ماه، به ناچار، سقف مشخصی (150هزار تومان) در نظر گرفته‌ایم و سعی می‌کنیم این مبلغ را مستقیم به خانواده و یا سرپرست کودک تحویل ندهیم (برخلاف کار بیشتر مراکز حمایتی یا بهزیستی و کمیته امداد) و در مواردی که مستقیم به کودک و تحصیل او مرتبط است و یا در صورت لزوم در مواردی که منجر به تأمین شرایط کمتر دشواری برای رشد و تحصیل کودک می‌شود، هزینه می‌کنیم.

معمولاً در طی ماه با نیازهای متعدد کودک و خانواده مواجه می‌شویم؛ اما نیازها را غربال می‌کنیم و در بخش مورد تایید اهداف کانون و زیر نظر همکاران، برای نیازها هزینه می‌کنیم تا هم اولویت‌بندی و مدیریت فرهنگی هزینه‌ها را به خانواده آموزش دهیم و هم امانت اهدایی حامیان کودکان، در مجرای مناسبی، هزینه شود. از این‌رو معمولاً تا اواخر ماه صبر می‌کنیم و با توجه به باقی‌ماندهِ سقف مبلغ ماهانه هر کودک، برایش موادغذایی تهیه کرده و تحویل مادر یا سرپرست کودک می‌شود.

اما باز ناچارم اعتراف کنم که این نحوه حمایت مالی کودک بسیار زمان‌بر و از نظر ذهنی و احساسی نیز دشوار است. گاهی واقعاً مشکل است انتخاب بین خرید کتاب آموزشی مدرسه یا خرید داروی مادر بیمار یا اجاره‌خانه عقب افتاده. اولی ظاهراً به‌طور کامل با تحصیل کودک مرتبط است؛ اما بیمار و بستری بودن مادر یا فشار و دعوای صاحبخانه‌ای که برق و گاز را قطع کرده نیز شرایطی است که نمی‌توان به‌سادگی از آن گذشت و پرسش این است که کدام یک بیشتر بر شرایط تحصیل کودک، تأثیرگذار است؟

 

 photo

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color