جمعه, 04 دی 1394 ساعت 22:20

عملکرد طرح "باران" درماه آذر

طی ماه گذشته مبلغ دریافتی از طرح "باران" به این شرح هزینه شد:

بخش اول: هزینه کودکان تحت‌پوشش  طرح

1- عاطفه. ر. عاطفه را در مدرسه ناشنوایان ثبت‌نام کردیم و پس‌انداز بیمه نیز از این ماه برای او انجام شد. سمعک عاطفه قدیمی و نامناسب است و طبق نظر اولیای مدرسه و صحبت با پزشک، او احتیاج به یک جفت سمعک دیگر دارد. کمترین هزینه‌ای که برآورد کرده‌ایم، یک میلیون و هفتصد هزار تومان است.

2- محمدحسان. ر. بخشی از هزینه درمان و بستری شدن او در بیمارستان پرداخت شد. محمدحسان به خاطر بیماری کلیه‌اش هر ماه دو نوبت در بیمارستان بستری می‌شود. ماه گذشته، آقای دکتر "طباطبایی" و همسرشان، درمان محمدحسان را در بیمارستان "مفید" با دقت پیگیری کردند که از ایشان سپاسگزاریم. به دلیل بیماری، بیمه کردن محمدحسان امکان‌پذیر نبود.

3- محمد. خ. برای جلوگیری از ترک تحصیل و اجبار به کار محمد، کمک هزینه درمان مادر و ارزاق به خانواده او تحویل داده شد. مدارک محمد به نمایندگی بیمه ارسال شده و در حال بررسی است.

4- علی. س. جهت جلوگیری از ترک تحصیل و اجبار به کار علی، کمک هزینه زندگی و ارزاق ماهانه تحویل خانواده شد. پس‌انداز بیمه علی نیز از این ماه پرداخت شده است.

5- محمد. ک. متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم برای بازگشت به تحصیل محمد کاری انجام دهیم. مادر محمد به دلیل اعتیاد شدید و برای تأمین هزینه‌های اعتیاد و مخارج زندگی، اجازه تحصیل به محمد و برادر کوچکترش نمی‌دهد و مجبور است تمام وقت کار کند. این ماه فقط توانستیم مقداری ارزاق تحویل مادر دهیم و سعی کنیم ارتباط بهتری با او برقرار کنیم تا موافقت او را برای بازگشت به تحصیل محمد، جلب کنیم.

6- نازنین‌زهرا و آتنا. ز . متأسفانه آتنا سه ساله هنوز شناسنامه ندارد و شناسنامه مادر و نازنین‌زهرا هم مفقود شده است. به همین دلیل امکان بیمه کردن بچه‌ها به دلیل تقص مدارک میسر نشده و این ماه تنها هزینه تهیه شناسنامه المثنی مادر و صدور شناسنامه آتنا پرداخت و مقداری ارزاق، تحویل خانواده شد. خانواده نازنین‌زهرا و آتنا در زیرزمینی با شرایط بسیار نامناسب زندگی می‌کنند، با وجود کمک مالی همراهان کانون و جمع شدن مبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان، متأسفانه با این مبلغ، هنوز نتوانسته‌ایم منزل مناسبی برای آنها تهیه کنیم. نازنین‌زهرا و خواهر بزرگترش مدرسه می‌روند و ما مجبور هستیم در همان حوالی مدرسه، مکان مناسبی تهیه کنیم که در آن محل تاکنون با این مبلغ موفق نشده‌ایم و یا باید بیشتر جست و جو کنیم یا مبلغ را افزایش دهیم.

7- پریسا. ب. پس‌انداز بیمه پریسا از این ماه پرداخت‌ شد. مقداری ارزاق به همراه مواد مغذی نیز برای جبران بخشی از سوءتغذیه بچه‌ها تحویل خانواده شد.

8- جواد. ر. برای بازگشت به تحصیل جواد اقدام کردیم. خوشبختانه خانواده هم موافقت کردند اما مشکل اصلی‌تری که با آن مواجه شدیم؛ لکنت زبان شدید جواد و عدم توانایی صحبت کردن او است. با پیگیری‌ها و مراجعه به مرکز گفتار درمانی زمان مورد نیاز برای درمان جواد را یک‌سال، هفته‌ای دو روز، تخمین زدند. 

هر جلسه دو ساعته، هشتاد هزار تومان هزینه دارد که یعنی هر ماه حدود 640 هزار تومان، بدون احتساب هزینه رفت و آمد تا کلینیک گفتاردرمانی که فاصله زیادی نیز تا منزل آنها دارد. در نتیجه قرار شد جواد دوباره به کارش در خیاطی ادامه دهد و حقوق 120 هزار تومان ماهانه‌اش را بگیرد و ما هم سهم 100 هزار تومان از طرح "باران" را فعلاً به تأمین جزیی از هزینه گفتاردرمانی‌اش اختصاص دهیم تا انشالله با افزایش مبلغ کمک به خانواده، جواد بتواند زودتر دوره درمان را طی کند و به تحصیل بازگردد. مدارک بیمه‌اش نیز ارسال شد اما به دلیل نقص مدارک اقامتی خانواده، فعلاً بیمه انجام نشده است.

9- لطیفه. غ. هزینه درمان مادر و مقداری ارزاق تحویل خانواده شد. بیمه لطیفه نیز به دلیل نقص مدارک اقامتی خانواده فعلاً انجام نشد.

10- مهدی. الف. پس‌انداز بیمه مهدی از این ماه پرداخت شد و مقداری ارزاق تحویل عمه ( سرپرست مهدی) او شد. مهدی کلاس چهارم دبستان است و به آموزش‌های کمکی احتیاج دارد؛ ولی چون ساکن کرج است متأسفانه نمی‌تواند در طرح آموزش کانون شرکت کند و امیدواریم یک داوطلب آموزشی پیدا کنیم که ساکن کرج باشد و بتواند با همکاری در طرح "آموزش"، بخشی از ضعف تحصیلی مهدی را جبران کند.

با توجه به افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان در طرح "باران" و افزایش مبلغ ماهانه، با احتساب مبلغِ کلیِ واریز شده به حساب کانون از طرح "باران" در ابتدای ماه دی، در بخش اول (کودکان تحت‌پوشش ) می‌توانیم پنج کودک جدید را مورد حمایت قرار دهیم که اسامی و مشخصات آنها طی چند روز آینده اعلام خواهد شد. به این ترتیب تا این تاریخ مجموع کودکان تحت‌پوشش طرح "باران"، 16 کودک است.

بخش دوم:

قرار ما این است هر ماه حدود 20 تا 30 درصد کل مبلغ درآمد از طرح "باران"، به اشتغال‌زایی و رفع مشکلات اساسی سرپرستان کودکانِ دانش‌آموز اختصاص یابد.

در ماه گذشته در این بخش، توانستیم برای پدر یک خانواده پنج نفره که چندسالی است اعتیادش را ترک کرده اما موفق به یافتن کار مناسبی نشده است، یک دستگاه خمیرساز دست دوم تهیه کنیم تا به همراه همسرش در خانه کار پخت نان و توزیع و فروش آن را انجام دهد. هنوز بخشی از مقدمات کار و خرید مواد اولیه و هماهنگی‌ها با مراکز خرید نان باقی مانده که تا هفته آینده انجام می‌شود و ان‌شاءالله از دوهفته دیگر، کارشان را شروع خواهند کرد. امیدواریم که همه چیز به خوبی پیش رود و مشکلات حاد این خانواده و کودکانشان، با اشتغال والدینشان، کمتر شود.

در پایان، از یکایک عزیزانی که در طرح "باران" مشارکت دارند و با همراهی خود، امکان تلاش برای ساختن آینده‌ای بهتر برای کودکان تحت‌پوشش را فراهم می‌کنند، بی‌نهایت سپاسگزاریم.

همچنین از آقای مهندس "مرادی‌پور"، خانم پورمند و خانم محمودیان که صمیمانه در اجرای طرح همراه ما هستند و نیز از خانم "صالحی" که زحمت کلیه کارهای اجرایی در بخش مددکاری با ایشان است، سپاسگزاریم.

 

معرفی طرح درمان

این طرح مخصوص کودکانی است که به بیماری های مختلفی مانند سوء تغذیه، ناراحتی های کلیه، قلبی، گوارشی و بیمار های خاصی مانند ام اس یا سرطان مبتلا هستند و توانایی مالی برای تامین هزینه های درمان آنان وجود ندارد.

طرح سرپرستی مجازی

 در این طرح می توانید از بین کودکان بی سرپرست یا کودکان تک سرپرستی که از شرایط معیشتی مناسب برخوردار نیستند و یا کودکانی که والدینشان به دلایل مختلف امکان  سرپرستی از آن ها را ندارند، یک نفر را انتخاب کرده و مبلغی را به صورت ماهانه واریز نمایید. 

طرح توانمندسازی خانواده

در این طرح، خانواده های کودکان به صورت غیر مستقیم مورد حمایت قرار می گیرند. در درجه اول کمک به درمان بیماری های سخت افراد خانواده در اولویت قرار دارد، پس از آن رفع نیازهای اساسی خانواده مانند وسایل ضروری زندگی و سپس، سعی در توانمند سازی خانواده کودک برای رفع نیازهای مالی خویش است.

Body
Background Color
Top
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Bottom
Background Color
Text Color
Link Color